Ostatnie newsy »

Pochettino: Do tego występu pasuje każde złe słowo

24.04.2024 07:47 / admin

Kwaśną minę miał za linią boiska podczas meczu z Arsenalem Mauricio Pochettino. Trener Chelsea wydawał się być całkiem zrezygnowany a po ostatnim gwizdku winą za fatalny wynik obarczył słabe początki każdej z połów spotkania i niespójność zespołu.

Czuję się zawiedziony, naprawdę źle. Ten występ nie był dobry, nie rozpoczęliśmy meczu tak jak powinniśmy. Zbyt łatwo straciliśmy bramkę i ułatwiliśmy Arsenalowi sprawę. Już na samym początku przegrywaliśmy a potem było tylko gorzej. 10–15 minut po stracie bramki zaczęliśmy trochę grać i stwarzać sobie okazje, tak jakbyśmy zaczynali mecz od nowa.

W przerwie rozmawialiśmy, że nie możemy zaczynać meczu na takim poziomie jak teraz, ale drugą połowę rozpoczęliśmy równie źle i straciliśmy dwa gole. Myślę, że wtedy zespół się poddał. Najtrudniejszą rzeczą do zaakceptowania jest sposób, w jaki wybiegliśmy na boisko po przerwie ponieważ przez ostatnie 30 minut pierwszej połowy dobrze rywalizowaliśmy, mecz był wyrównany i zaczęliśmy zmuszać ich do popełniania błędów. Drugą połowę tak faktycznie rozpoczęliśmy, kiedy było już 3:0 i mieliśmy trudności z prowadzeniem gry
- analizuje występ Pochettino.

Trudno to przyjąć - mamy za sobą prawie cały sezon i po dobrym meczu z jedną z najlepszych drużyn na świecie jaką jest City pokazujemy coś kompletnie innego. Właśnie ta niekonsekwencja prześladuje nas przez cały czas. Trzy dni temu to był fantastyczny mecz, świetny występ i zasłużyliśmy na finał. Dziś można opisać nasz występ każdym złym słowem.

Nie mogę winić poszczególnych zawodników, pokazujemy tę niekonsekwencję jako zespół. Kiedy mamy złe dni, potrafimy być naprawdę kiepscy, a kiedy jesteśmy dobrzy, jesteśmy zdolni do wszystkiego. Nie możemy być niesprawiedliwi wobec naszych zawodników: to prawda, że jesteśmy rozczarowani naszym występem, ale nie powiem czegoś, co byłoby niesprawiedliwe, aby opisać nasz zespół, naszych zawodników i nasz skład.